AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
články v roce:

Datum Nadpis Anotace
29.12. 11 První vinné wellness v Česku najdete v Hustopečích
Vyzkoušeli jste již nejrůznější druhy wellness procedur, ale stále vám něco chybí? Co takhle pocítit blahodárné účinky vína a vinného wellness? Konečně je to možné i v Česku - za vinným wellness se můžete vydat do Hustopečí.
24.10. 11 Tipy na vinařské akce - Svatomartinské 2011
 
11. listopadu
Město/obec: Brno
Místo: Náměstí Svobody
 
Již tradičně na sv. Martina proběhneKošt Svatomartinského vína na brněnském náměstí Svobody. K degustaci bude 100 vzorků Svatomartinských vín. Slavnostní otevření první láhve proběhne v 11 hodin.
18.10. 11 Svatý Martin…
Svatý Martin…
… je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů. Nejčastěji bývá zobrazen na koni s půlkou pláště a žebrákem…Sv. Martin – od pradávna jeden z nejoblíbenějších svátků podzimu.
3.9. 11 Na Znojemském historickém vinobraní budou ta nejlepší vína
9. - 10. září můžete ve Znojmě ochutnat ta nejlepší vína, která nabízí Jižní Morava. Ať už přijedete do města nad Dyjí na historické průvody krále Jana Lucemburského, rytířská klání, program pro děti nebo koncerty, hlavními hvězdami vinobraní budou přesto výjimečná místní vína - sauvignon, ryzlink rýnský a veltlínské zelené. Vstupenky na vinobraní lze koupit v předprodeji do konce srpna se slevou.
2.9. 11 Slavnosti vinobraní
Slavnosti vinobraní
Přestože se víno v České republice netěší zdaleka tak hojné konzumaci jako pivo, má tento nápoj u nás bohatou tradici sahající hluboko do historie. První doklady o pěstování vinné révy na svazích Pálavy pocházejí již z roku 280, kde byla vysazena vojáky římského císaře Probuse. Již za Velkomoravské říše patřilo vinařství mezi rozvinutá odvětví, jak dokládají četné nálezy vinařských nožů a rozmanitých druhů semen vinné révy. Stopa vína se vine celou českou historií. Na jeho rozšíření nesly zásluhu kláštery a později i majetní měšťané, kteří si zakládali vlastní vinice. Okolí Prahy pak vděčí za své vinice samotnému králi českému a císaři římskému Karlu IV., který podpořil zakládání vinic svým nařízením. Víno samozřejmě nemohlo chybět na stole v žádné majetné domácnosti a neméně tak na tabuli českého panovníka.
19.8. 11 SVĚTOVÝ DEN LEDOVÉHO VÍNA

SZámek Ledniceoutěž je určená pro

  • ledová vína (vyrobená z vinných hroznů, které byly sklizeny při teplotách minus 7 °C a nižších a v průběhu sklizně i zpracování zůstaly zmrazeny)
  • slámová vína (vyrobená z vinných hroznů, které byly před zpracováním skladovány na slámě či rákosu nebo byly zavěšeny ve větraném prostoru po dobu nejméně 3 měsíců).
9.8. 11 Velké Pavlovice získají sklepní uličku
Vinařské město Velké Pavlovice na Břeclavsku získá vlastní sklepní uličku. Starobylou sklepní uličku, jíž se pyšní některá jihomoravská vinařská města, totiž Velkopavlovičtí nemají. Nyní získají moderní. Podle starosty Pavla Procházky nepůjde o napodobeninu starobylého stavebnictví, ale moderní architekturu. Uličku postaví soukromý investor. Má podporu radnice, řekl novinářům starosta Pavel Procházka.
9.8. 11 Vranovice na Brněnsku mají nové Muzeum vinařství
Ve Vranovicích na Brněnsku bylo minulý měsíc otevřeno nové Muzeum vinařství. Návštěvníkům chtějí ukázat například exponáty na výrobu a opravu dřevěných sudů nebo historický lis z roku 1860. Expozice je spojena s nabídkou vín místních vinařů. Předseda místních vinařů Drahomír Dofek ČTK řekl, že cílem expozice je propagovat místní vinařskou produkci.
9.8. 11 Svoji certifikaci vín mají nově Mikulov a Modré hory
Svoji certifikaci vín mají nově Mikulov a Modré horyTuzemští konzumenti vín to nemají jednoduché. Sotva se jakžtakž naučili rozlišovat vína podle vyzrálosti hroznů, technologie zpracování a obsahu cukru, už jim to vinaři začínají komplikovat tím, že prosazují zcela nový způsob zatřiďování vín založený na původu a kvalitě. Po průkopnickém Znojmu letos s apelačním systémem přišli také vinaři z dalších oblastí – zrodily se značky VOC Mikulov a VOC Modré hory.
28.7. 11 Na Znojemské vinobraní přijede i No Name
Znojemskému vinobraní napumpuje žily No Name. Organizátorům se podařilo k již nabitému programu přiřadit další zářivou hvězdu - nejlepší československou kapelu současnosti. No Name je držitelem pěti cen Grammy a trojnásobným vítězem Českého slavíka v kategorii Slavíci bez hranic.
3.5. 11 Rozkvétající jarní příroda u Šmelcovny u Brna
foto 7 foto 8 foto 9 foto 10 foto 11
 foto Miloš Svoboda
3.5. 11 Včelař z Mikulovska v jarní přírodě
foto 1 foto 2 foto 3 foto 4 foto 5
 foto Miloš Svoboda
3.5. 11 Vinice u Mikulova na přelomu dubna a května
foto 1 foto 2 foto 3 foto 4 foto 5
 foto Miloš Svoboda
26.4. 11 Víno&Destiláty Praha - Holešovice 26.- 28.4.2011
 

Veletrh pro veřejnost se koná ve dnech 26. - 28.4.2011 od 14 do 20 hod na pražském Výstavišti v Holešovicích

Vstupné na veletrh je 400 Kč. Upozorňujeme na možnost získat slevový kupón na vstupenku, nebo-li dostat dvě vstupenky za cenu jedné. Tento kupón naleznete ve všech spolupracujících gastro časopisech (viz naši mediální partneři).

Výstaviště v Praze Holešovicích je snadno dostupné Městskou hromadnou dopravou: linkou C pražského metra do stanice Nádraží Holešovice a odtud jednu stanicí (2 min. jízdy) tramvajemi linek č. 1, 12, 14, 15, 17, do stanice Výstaviště.

11.1. 11 Vinařství Petr Skoupil na veletrhu REGIONTOUR
Letos poprvé se na veletrhu REGIONTOUR představí Vinařství Petr Skoupil. Toto dynamicky se rozvíjející moderní vinařství, které vyrostlo na tradičních rodinných základech sahajících až do poloviny 19. století, seznámí návštěvníky veletrhu nejen se svojí nabídkou krásných vín, ale také představí nové ubytovacího zařízení v největší vinařské obci v České republice, ve Velkých Bílovicích.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447