AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Vinařství Petr Skoupil na veletrhu REGIONTOUR

(11.1. 2011)
Letos poprvé se na veletrhu REGIONTOUR představí Vinařství Petr Skoupil. Toto dynamicky se rozvíjející moderní vinařství, které vyrostlo na tradičních rodinných základech sahajících až do poloviny 19. století, seznámí návštěvníky veletrhu nejen se svojí nabídkou krásných vín, ale také představí nové ubytovacího zařízení v největší vinařské obci v České republice, ve Velkých Bílovicích.
Ocenění Vinař roku 2008, stříbrná medaile Vinař roku 2009, Zlatá medaile na Concours Mondial de Bruxelles 2008, 2 x ocenění GRAND PRIX VINEX 2009, 7 x Král vín ČR 2009, 3 x Decanter World Wine Awards 2009, Champion i zlatá medaile z výstavy Prague Wine Trophy 2010, Best National na výstavě San Francisco International Wine a k tomu ještě 6 x stříbrná a 5 x bronzová medaile, Sélections Mondiales des Vins Canada 2010 – 2 x stříbrná medaile… to je jen zlomek ocenění, která Vinařství Petr Skoupil získalo za svá vína. A každý, kdo vína tohoto vinařství okusil, musí uznat, že právem.

Petr Skoupil se o 85 hektarů vinohradů (35 vlastních a 50 pronajatých) stará velmi pečlivě a s láskou. Mimořádný důraz klade na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizen hroznů. Díky tak náročné péči se mu pak vinice odměňují skvostnou surovinou pro výrobu vín. Roční produkce přesahuje 600 tisíc lahví.
Vinařství si našlo vlastní cestu k vysoké kvalitě vín a snaží se na této cestě o co nejšetrnější zpracování hroznů, a to jak mechanického, tak s omezováním aplikace chemických přípravků. Hrozny z redukovaných sklizní jsou okamžitě po sběru zpracovávány. Šetrná a dokonale zvládnutá technologie výroby a následné zrání vybraných partií červených vín v sudech z francouzského dubu dává odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin.
V nově vybudované provozní hale vedle Vinařského domu se vyrábí jakostní odrůdová vína a vína s přívlastkem pro HORECA segment, vinotéky a soukromou klientelu. Od vín kabinetních, přes pozdní sběry a výběry z hroznů, občas doprovázené zbytkovým cukrem, až k delikátním bobulovým výběrům, slámovým a ledovým vínům. Zvláštní kapitolou je řada Mineral Exclusive. Tvoří ji červená vína z hroznů, které dozrály na historických tratích. Stáří těchto výsadeb je až 50 let, za něž réva zapustila kořeny velmi hluboko. Odtud pramení vysoká mineralita vín a mimořádně vysoký obsah buketních látek. Vlajkovou lodí této řady je Zweigeltrebe Mineral Elixír II.
Pod názvem Vinařský dům byl 1. 7. 2010 otevřen zcela nový objekt. Moderní symbióza restaurace, penzionu a vinařského provozu. Vinařský dům je budován ve sklepní části obce zvané Belegrády, která je od Velkých Bílovic vzdálená 0,5 km. Svou polohou s vyhlídkou do vinic Velkopavlovické vinařské podoblasti na jedné a na panorama Pálavských vrchů na druhé straně je ideálním výchozím bodem pro cykloturistiku, vinnou, pobytovou i poznávací turistiku v krásném regionu. Ideální poloha v bezprostřední blízkosti dvou značených cyklotras, Velkopavlovické vinařské stezky a nově otevřené 12 kilometrové poznávací stezky mezi vinicemi Velkých Bílovic, nabízí příležitost k nádherným procházkám ve všech ročních obdobích. Vinařský dům může sloužit také jako základna mnohých poznávacích výletů do Lednicko-valtického areálu, k přehradní nádrži Nové Mlýny, do Pálavských vrchů. Široká nabídka služeb – jako ubytování v útulných a pohodlných pokojích, restaurace s celodenním provozem a s tradiční českou a moravskou kuchyní, pořádání řízených degustací a prodej vína, servis pro cykloturistiku – je obohacena i o prostor a špičkové technické zázemí pro konferenční turistiku, firemní akce a školení.
„Na veletrhu REGIONTOUR představíme náš Vinařský dům, produkty Vinařství Petr Skoupil a také město a okolí Velkých Bílovic“- říká Martin Střítecký, manažer Vinařského domu a dodává: „na našem stánku budou moci návštěvníci ochutnat naše krásná vína a zjistit více informací o Vinařském domě a vinařství. Kromě představení široké veřejnosti se chceme setkat s odborníky a navázat spolupráci s cestovními kancelářemi“.
Stánek Vinařství Petr Skoupil najdete v pavilonu P stánek č. 74
Vinařství Petr Skoupil - Vinařský dům
Sadová 1399, 691 02 Velké Bílovice

Kontakt:
Martin Střítecký
Manažer Vinařského domu
Tel.: +420 515 552 911
Fax:+420 515 552 939
Mobil: +420 725 392 212
E-mail: stritecky@skoupil.com
www.vinarskydumskoupil.com
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447