AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Víno&Destiláty Praha - Holešovice 26.- 28.4.2011

(26.4. 2011)
Vino a destilaty 2011 - akvizice
 
Program veletrhu 2011
 
Slavnostní zahájení veletrhu
 
V úterý 26.4. 2011 v 10.50hod ve foyer Průmyslového paláce slavnostně zahájí veletrh ministr zemědělství ČR pan Ivan Fuksa a místopředseda senátu ČR pan Přemysl Sobotka a zástupci potravinářů, ředitel SZIF pan Oldřich Černoch a prezident agrární komory pan Jan Veleba. Poté zahájí Den vín z ČR zástupce Vinařského fondu pan Jaroslav Machovec.
 
První den 26. 4. 2011 - Den vín z ČR
 
 
První den veletrhu je již tradičně zaměřen na domácí a to zejména na moravská vína. Poslavnostním zahájení v 10.50 hod budou návštěvníci směřováni k tuzemským vystavovatelům. Prezentace na podporu tuzemských vín budou opět tradičně průběžně probíhat na podiu a ve stánku Vinařského fondu či v konferenčním centru.
  
V 15.30 proběhne slavnostní vyhlášení vítězů soutěže vín o Zlatý pohár veletrhu Víno&Destiláty 2011 ve 12 kategoriích. První cenu, Cenu premiéra republiky bude předávat ministr průmyslu a obchodu pan Martin Kocourek a Cenu ministra zemědělství, předá osobně pan ministr Ivan Fuksa.
 
Druhý den 27. 4. 2011 - Den vín oblasti Hérault, Languedoc
 
 
 
 
 
Druhý den je věnován francouzským vínům ze známého vinařského kraje Languedocoblasti Hérault a je garantován tamním vinařským fondem. Poslavnostním zahájení vedoucích představitelů vinařského fondu a dalších významných francouzských zástupců, v 10.50hod budou pak návštěvníci zváni k návštěvě expozice z této oblasti ve střední hale. Zde mohou získat informace o těchto vínech a mohou tato skvělá vína samozřejmě i ochutnat - více informaci zde
V 17.00 začne tradiční charitativní aukce archivních vín na podiu veletrhu. Na vlastní aukci je možnost ochutnat některá z dražených archivních vín. Cena vstupenky na tuto charitativní aukci je 500 Kč.
 
 
Třetí den 28. 4. 2011 - Den vín z Itálie
 
 
 
Třetí den je Den vín z Itálie. Italská vína jsou známa zvláště svými červenými víny, ale i vína bílá se těší velmi vysoké kvalitě a popularitě. Den proběhne pod patronací společnosti Seven Partners, která řídí vztahy mezi zahraničními vystavovateli z Itálie a veletrhem. Úvodní slovo pronese ředitelka této společnosti paní Martina Dlabajová v 10.50.Poté si mohou novináři, profesionálové z oboru gastronomie i ostatní návštěvníci ochutnat italská vína v doporučených stáncích.
 
Průběžně budou probíhat denně na podiu  Koncerty vín a pochutin  (začátek vždy v celou hodinu)
 Další upřesnění programu jednotlivých dnů bude napsáno na informačních panelech  
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447