AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Velké Pavlovice získají sklepní uličku

(9.8. 2011)
Vinařské město Velké Pavlovice na Břeclavsku získá vlastní sklepní uličku. Starobylou sklepní uličku, jíž se pyšní některá jihomoravská vinařská města, totiž Velkopavlovičtí nemají. Nyní získají moderní. Podle starosty Pavla Procházky nepůjde o napodobeninu starobylého stavebnictví, ale moderní architekturu. Uličku postaví soukromý investor. Má podporu radnice, řekl novinářům starosta Pavel Procházka.

 Ulička vznikne na úpatí nejznámější vinařské trati Stará Hora. V uličce má být 15 sklepů. Stavbaři na místě odtěžili zeminu a minulý měsíc byly zahájeny stavební práce. Starosta výstavbu hodnotí jako obrovský přínos pro město. „Chtěli jsme mít typickou sklepní uličku. Bořetice mají Kraví horu, Prušánky mají Nechory,“ popsal starosta.

Stavba velkopavlovické sklepní uličky vyjde na více než 70 milionů korun. Podle starosty je zahájení stavby 15 sklepů v době ekonomické krize malý zázrak. Projekt prý pomůže místnímu stavebnictví a místnímu vinařství na­opak nebude konkurovat. „Sklepy většinou budou mít lidé, kteří se o vinařství zajímají a mají vztah k Pavlovicím. Předpokládám, že budou propagovat místní vinařství,“ dodal. Sklepy se navíc prý budou plnit produkty místních vinařů. Investor nevkládá peníze jen do sklepů, ale do celé uličky. Podle starosty se zavázal například udržovat zeleň v okolí. Práce má investor završit v srpnu 2012.

Text: -čtk-

zdroj: COT Business

FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447