AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Svoji certifikaci vín mají nově Mikulov a Modré hory

(9.8. 2011)

Tuzemští konzumenti vín to nemají jednoduché. Sotva se jakžtakž naučili rozlišovat vína podle vyzrálosti hroznů, technologie zpracování a obsahu cukru, už jim to vinaři začínají komplikovat tím, že prosazují zcela nový způsob zatřiďování vín založený na původu a kvalitě. Po průkopnickém Znojmu letos s apelačním systémem přišli také vinaři z dalších oblastí – zrodily se značky VOC Mikulov a VOC Modré hory.

Svoji certifikaci vín mají nově Mikulov a Modré horyNa počátku bylo Znojmo

Až do roku 2009 se u nás používal výhradně tzv. germánský způsob zatřiďování vín, který vína rozlišuje podle vyzrálosti hroznů (stolní, jakostní, přívlastková), technologie zpracování (stolní, jakostní, přívlastková, dezertní, dezertní kořeněná, perlivá, šumivá, nízkoalkoholická) a obsahu cukru (suché, polosuché, polosladké, sladké). Předloni však do vítězného konce dotáhli své snažení vinaři ze Znojemska vedeni Jiřím Hortem a Jaroslavem Chaloupeckým, když se jim podařilo od ministerstva zemědělství získat povolení zavést historicky první apelační systém v České republice VOC Znojmo. Jde o obdobu apelačních systémů používaných tradičně v Itálii či Francii – pro zatřiďování vín je podstatný mimo jiné původ hroznů. O udělení značky přitom rozhodují sami vinaři. Značka VOC Znojmo by měla garantovat chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace".

V systému VOC Znojmo jsou zařazeny jen tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Podmínkou pro udělení certifikátu je pak také ruční sběr hroznů a deklarování jejich původu, tzv. terroir. Kombinace vlivů půdy, počasí, vody a slunce v dané oblasti totiž dává vínům nezaměnitelný jedinečný charakter, a právě to je v apelačním systému upřednostňováno.

„Terroir je jako diamant, který právě člověk obrousí do krásy," říkají vinaři. Ve znojemském terroiru se víno pěstuje již od dob Římanů. Například nad slavnou viniční tratí Šobes jsou dodnes patrné vyježděné koleje od těžkých římských povozů. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná a typická zvláštní aromatičnost vín, daná místem původu vinic v okolí Znojma. To je způsobeno střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek.

Producenti VOC Znojmo na svých vyrobených vínech, zařazených dle systému VOC, na etiketách neuvádějí jakostní zařazení vína ani přívlastek, ale právě označení „VOC Znojmo". Jde fakticky o marketingovou značku. Tato vína nepodléhají povinnému zatřídění Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí, ale zatřídění prováděnému sdružením, které získalo od ministerstva zemědělství potřebné povolení. Konzumenti pak takto certifikované víno poznají podle pásku kolem hrdla lahve, na kterém je číselný kód s informací o výrobci, šarži vína a počtu láhví v této šarži. Zavedením systému VOC nedošlo ke zrušení stávajícího způsobu dělení vín v celé znojemské vinařské podoblasti, VOC se týká pouze některých vín od vybraných výrobců. Těch je v současné době 15 – jde o firmy Dobrá vinice, Eko Hnízdo, Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep, Eko Hnízdo, Josef Kořínek, Jan Vaněk, Vinařství Lahofer, Vinařství Libal, Vinařství rodiny Špalkovy, Vinařství Waldberg Vrbovec, Vinné sklepy Lechovice, Vino Hort, Zemědělské družstvo Hodonice – Tasovické vinařství, Znovín Znojmo, Vinařství Sádek a Vinice Hnanice.

Vína VOC Znojmo vstupují pravidelně na trh 8. května, v rámci Festivalu vín VOC Znojmo. Součástí je slavnostní program a samozřejmě ochutnávky všech vzorků, během kterého lze kromě vín VOC Znojmo vychutnávat také lidovou muziku. Festival doplňuje ochutnávka gastronomických specialit předních znojemských restaurací a hotelů.

VOC Modré hory

Úspěch VOC Znojmo povzbudil i další moravské vinaře, kteří s myšlenkou na originální certifikace koketovali. Jejich snažení přineslo kýžené plody – letos v dubnu získali potřebná povolení producenti z Mikulova a Modrých hor.

Občanské sdružení Modré hory může nově vínům přiznávat označení VOC Modré hory. Jde o první označení VOC u nás, které se týká modrých odrůd révy vinné. Vinaři regionu zvolili po dlouhém a pečlivém výběru odrůdy Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Ty jsou momentálně v tomto regionu nejvíce pěstované. Z těchto odrůd bude možné uvádět na trh červená vína po 18měsíčním zrání a mladá rosé vína.

Občanské sdružení Modré hory momentálně sdružuje celkem 16 vinařů z obcí Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice. „Tyto obce jsou spolu historicky spjaté společnou socioekonomickou sférou, obyvatelé chodili do společných škol, navštěvovali společně různá kulturní setkání a utvářeli tak region, který v dnešní době má co nabídnout vinnému i nevinnému turistovi. Za zmínku stojí četné vyhlídky ze svažitých kopců, kterých je v Modrých horách spousta. Na těchto svazích, prvních výběžcích Ždánického lesa, se dobře daří právě modrých odrůdám, které v těchto půdách nalézají také vysoké množství vápníku a hořčíku, prvky důležité pro dokonalé dozrání hroznů," uvádí se v tiskové zprávě k zavedení VOC Modré hory. Tento region je odbornou vinařskou veřejností chápán jako srdce pěstování modrých hroznů v České republice, založení VOC postaveného na modrých odrůdách tedy bylo nasnadě. Myšlenku ostatně podpořil také profesor Vilém Kraus, který je otcem názvu regionu „Modré hory" a tedy iniciátorem jeho vzniku.

Členy občanského sdružení jsou např. Vinařství Jedlička a Novák Bořetice, Vinařství Leoš Horák Vrbice, Patria Kobylí, Vinařství Baloun Velké Pavlovice a další.

VOC Mikulov

Původ a nejvyšší kvalitu vína má nově garantovat také značka VOC Mikulov – vína originální certifikace. Tu může Svoji certifikaci vín mají nově Mikulov a Modré horyrovněž od začátku dubna díky povolení ministerstva zemědělství udělovat občanské sdružení V.O.C. Mikulov. Jeho členy je prozatím sedm vinařských firem z Mikulovské vinařské podoblasti, a to Petr Marcinčák, Hynek Holánek, Vojtěch Huserek, Vinařství Kovacs, Miroslav Volařík, Vinařství Mikrosvín Mikulov a Sonberk. Právě jejich vína se mohou honosit tímto označením. Spotřebitel je pozná opět podle pásky s logem kolem hrdla láhve.

Do systému VOC Mikulov je zařazeno sedm odrůd vinné révy – Ryzlink rýnský a vlašský, Rulandské bílé, šedé a modré, Pálava a Svatovavřinecké. Každá z nich musí splňovat předepsanou barvu, vůni a chuť. „Prvním ročníkem pro přiznání označení vína VOC Mikulov je ročník 2011," uvedl Petr Marcinčák, předseda výkonného výboru V.O.C. Mikulov.

Podobně jako u Znojma a Modrých hor se i v případě Mikulova VOC vztahuje na vína zvláštní kategorie, která podléhají přísným kritériím stanoveným samotnými vinaři. „Podmínky pro udělení označení VOC Mikulov stanovují, jak musí být tato vína vyrobena a uváděna do oběhu. Jde například o způsob hospodaření ve vinici, minimální cukernatost hroznů, omezený výnos na hektar, výhradně ruční sběr hroznů nebo maximální objem láhví, které musí uzavírat kvalitní korkový uzávěr," upřesnil Marcinčák.

Text a foto: Petr Manuel Ulrych

zdroj: COT Business

jižni-morava.info

 

FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447