AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Tipy na vinařské akce - Svatomartinské 2011

(24.10. 2011)
Tipy na vinařské akce - Svatomartinské 2011
 
 
11. listopadu
Město/obec: Brno
Místo: Náměstí Svobody
 
Již tradičně na sv. Martina proběhneKošt Svatomartinského vína na brněnském náměstí Svobody. K degustaci bude 100 vzorků Svatomartinských vín. Slavnostní otevření první láhve proběhne v 11 hodin.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Bratislava
Místo:Stará tržnice
 
11.11.2011 od 11 hodin proběhne Svätomartinský košt také u našich východních sousedů, a to v Bratislavě. Místem konání je Stará tržnice, kde návštěvníci za vstupné 4€ ochutnají na 50 vzorků Svatomartinských vín. Ochutnávat při muzice se bude až cca do 18 hodin.
 
 
11. až 20. listopadu
Město/obec: Praha
Místo: Palác Kinských
 
Ve dnech 11. – 20.11.2011 se uskuteční Festival Svatomartinských vín v atriu Paláce Kinských v Praze na Staroměstském náměstí. Pro milovníky vína je připravena nejširší nabídka Svatomartinských vín v Praze – 100 druhů. Nebudou chybět tradiční svatomartinské pokrmy. Základní degustační balíček bude obsahovat originální degustační skleničku a degustační tolary na celkem sedm vzorků svatomartinských vín. Cena degustačního balíčku je 200,-Kč.
 
 
11. až 17. listopadu
Město/obec: Brno
 
Brnobude znovu patřit milovníkům kvalitního vína a dobrého jídla. Stejně jako v loňském roce, i letos se zde v rámci oslav svátku svatého Martina uskuteční nejen Svatomartinský košt, ale také Svatomartinské hody. Během nich si budou lidé moci vychutnávat ve vybraných restauracích i přímo na náměstí Svobody speciality připravené ke Svatomartinským vínům. Akce potrvá celý týden.
 
 
11. a 12. listopadu
Město/obec: Bzenec
Místo: Náměstí, prostor u zámku, Sklepení pod Sokolovnou
 
Ochutnávka ročníkových vín se uskuteční 11. a 12. listopadu během Bzeneckých Svatomartinských slavností. Bude spojena s ochutnávkou dobrého jídla, které symbolizuje např. svatomartinská husa. Bohatý program začne ve 14 hodin u zámku.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Karlštejn
Místo: sál restaurace U Janů
 
Slavnost Svatomartinských vínse koná 11. listopadu na Karlštejně. K dispozici budou mladá vína, která můžete ochutnat za doprovodu cimbálové muziky.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Brno
Místo: Moravská Vinotéka, Mojmírovo nám. 26, Brno-Královo pole
 
Dne 11. listopadu proběhne akce Košt Svatomartinských vín v Moravské vinotéce v Brně.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Valtice
Místo:Valtické Podzemí, Vinařská 34, Valtice
 
Gastronomické moravské speciality a Svatomartinské víno ve Valtickém podzemí budou k ochutnání 11. listopadu ve Valticích od 11 hodin a 11 minut. Zpřístupněny budou chodby unikátního labyrintu historických sklepů. K poslechu zahraje folklórní muzika.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Jablonec nad Nisou
Místo: Dům Vína CHATEAU LEDNICE, Komenského 23
 
Degustaci prvních letošních vín různých vinařů si můžete vychutnat také v Domě vína v Jablonci nad Nisou. První Svatomartinská vína se otevírají 11. 11. v 11 hodin a 11 minut.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Uherské Hradiště
Místo: Masarykovo náměstí
 
V pátek 11. listopadu před jedenáctou hodinou dopolední bude zahájen na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti slavnostní obřad Žehnání Svatomartinského vína. Ochutnávat Svatomartinská vína od renomovaných vinařů z jižní Moravy bude možno ve vinném stanu až do pozdních odpoledních hodin.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Valtice
Místo: víceúčelová hala SVIŠ, ulice Střelecká
 
Ve víceúčelové hale ve Valticích proběhne 11. listopadu Svěcení vín. Nebude chybět folklórní hudba, občerstvení a ochutnávka. Začátek akce je v 11 hodin a 11 minut, konec akce ve 22 hod.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Mikulov
Místo: Mikulov – zámek – Gajdošův sál
 
Svěcení vína vMikulově je tradiční akce pro všechny, kteří chtějí ochutnat první mladá vína ročníku 2011. Vína bude 11. listopadu světit jeho důstojnost Dr. Karel Janoušek. Zájemci si mohou dát svatomartinskou kachnu s knedlíkem a zelím. Vystoupí cimbálová muzika z Velkých Bílovic. Začátek akce v 16 hodin.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Hodonín (okres Hodonín)
Místo: Masarykovo náměstí
 
V pátek 11. listopadu se přesně v 11 hodin a 11 minut otevřou první láhve Svatomartinského vína na Masarykově náměstí v Hodoníně na druhém ročníku akce Svatomartinská vína Dolní Moravy.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Čejkovice (okr. Hodonín)
Místo: nádvoří Hotelu Zámek v Čejkovicích
 
Slavnostní zahájení prodeje mladých čejkovických Svatomartinských vín se koná 11. 11. v 11 hodin na nádvoří Hotelu Zámek Čejkovice. Po slavnostním požehnání mladých vín za účasti sv. Martina na koni a za doprovodu mužského pěveckého sboru Révokaz z Čejkovic mohou návštěvníci ochutnat všechna Svatomartinská vína a mladá vína, vyrobená vinaři z Čejkovic. Vstupné 150,- zahrnuje skleničku a neomezenou ochutnávku vín v době od 11:00 do 14:00 hodin.
 
 
11. listopadu
Město/obec: Praha
Místo: Kotviště Na Františku, loď Czechie
 
Mimořádná plavba Prahoupo Vltavě lodí Czechie bude obohacena o řízenou ochutnávku vín vč. Svatomartinských a gastronomickými specialitami. Loď vyplouvá 11. 11. 2011. www.vranovagency.cz
 
 
11. – 13. listopadu
Město/obec: Bořetice
Místo: Hotel Kraví hora Bořetice
 
Tradiční Svatomartinské slavnosti proběhnou od 11. do 13. listopadu v hotelu Kraví horav Bořeticích. Připraveny budou pečené husičky podle netradičních receptur spojené s ochutnávkou Svatomartinských vín a mladých vín ročníku 2011. V sobotu 12. listopadu pak Bořetice pořádají den otevřených sklepů s bohatou nabídkou modrohorských Svatomartinských vín.
 
 
12. listopadu
Město/obec: Velké Němčice
Místo: Kulturní dům
 
Ve Velkých Němčicích se v sobotu 12. listopadu uskuteční Svatomartinské svěcení vín s následnou degustací.Zahraje cimbálová muzika.
 
 
12. listopadu
Město/obec: Čejč
Místo: Vinný sklep U hroznu
 
Ochutnávka Svatomartinských mladých vínvinařů z Čejče začíná 12. listopadu ve 14 hodin. Pečená husa a další občerstvení bude zajištěno.
 
 
12. a 13.  listopadu
Město/obec: Praha 7 - Letná
Místo: Národní zemědělské muzeum Praha
 
Tradiční slavnost Národního zemědělského muzea Letenská husa a Košt Svatomartinského vína proběhne 12. a 13. listopadu v Praze na Letné. Jedná se o košt Svatomartinských vín spojený s ochutnáváním husích pokrmů.
 
 
12. listopadu
Město/obec: Zbiroh
Místo: zámek Zbiroh
 
Degustace nejlepších Svatomartinských vín z Moravy a z Čech se koná v sobotu 12. listopadu od 11 do 18 hod. už na čtvrtém Svatomartinském posvícení ve Zbirohu. Vína doplní ochutnávka sýrů a v Zámecké krčmě se budou podávat Svatomartinské pochoutky. Po celý den bude zajištěn doprovodný program - ukázky řemesel, příjezd svatého Martina na bílém koni, prohlídky zámecké výstavy a další.
 
12. listopadu
Město/obec: Hustopeče
Místo: náměstí
 
Oslava svatomartinských vín a husí. ochutnávka mladých vín, doprovodný program, Dukelské náměstí a okolí. V 11 hod. a 11 min. slavnostní fanfáry z oken radnice, sv. Martin na bílém koni, slavnostní uvítání čestných hostí, stan na náměstí se svatomartinskými víny otevřen od 10.00 hod., mázhausy v přilehlých ulicích, cimbálová muzika
 
 
12. listopadu
Město/obec: Velké Pavlovice
Místo: Velké Pavlovice
 
Svatomartinské otevřené sklepyve Velkých Pavlovicích nabídnou 12. listopadu vynikající velkopavlovická vína a nová vína ročníku 2011. Před radnicí města bude připraveno občerstvení v podobě Svatomartinské husy a dalších specialit, jež pro vás uvaří místní restaurace. Hrát bude cimbálová muzika a folklórní soubor.
 
 
12. listopadu
Město/obec: Nový Šaldorf-Sedlešovice
Místo: Obecní sál Nový Šaldorf
 
Na oslavu vína s ochutnávkou mladých vín místních vinařů se můžeme těšit 12. listopadu u příležitosti Slavnosti svatého Martina v Modrých sklepechNovém Šaldorfu. Akci doprovodí kulturní program.Od 16 do 18 hodin navštivte ochutnávku mladých vínNovém Šaldorfu. Budete moci ochutnat mladá vína místních vinařů a pochutnat si na pečené kachně a koláčcích. Před začátkem se uskuteční krátký kulturní program u lisu mezi sklepy.
 
 
12. listopadu
Město/obec: Šardice
Místo: Augustiníánská Rezidence
 
Ochutnávku Svatomartinských a mladých vín ročníku 2011a svěcení mladých vín navštivte v Šardicích. K dobré náladě hraje cimbálová muzika, jako občerstvení budou husí a kachní speciality.
 
 
Velice zajímavým zážitkem může být 12. a 13. listopadu účast na gastronomické akci Svatomartinská husa na kapličce v Zaječí. Celá večeře bude obsahovat: polévku z husích drobů, čtvrtku husičky, k ní dvojí knedlík a červené i bílé zelíčko. K jídlu a pití vám bude hrát od 20 do 24 hod. cimbálová muzika. Volná konzumace Svatomartinských vín začíná v 18 hod.
 
 
19. listopadu
Město/obec: Němčičky (okres Břeclav)
Místo: Kulturní dům
 
Košt mladých vín a Svatomartinských husiček připravili na 19. listopadu vinaři z Němčiček.
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447