AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
Víno\ O víně\
zpět

Druhy vína

Informace
Akce
Služby
Vytištěno z www.vseOvinu.cz
Víno se vyrábí z různých odrůd vinné révy, pěstované v různých vinařských oblastech a každé jiným způsobem. Podle toho pak rozdělujeme víno na jednotlivé druhy:
 
Stolní víno – je to nejnižší kategorie vína. Tyto vína jsou vyrobena z hroznů vinné révy kterékoliv země Evropské unie. Mohou být stolní, moštové nebo neregistrované. Hrozny musí mít cukernatost nejméně 11 stupňů. 1 stupeň = 1 kilogram přírodního cukru ve sto litrech moštu hroznu.
Tyto vína jsou lehčí, vhodná k běžné konzumaci. U stolních vín se nesmí uvádět použitá odrůda, oblast, z které pochází a ani rok sklizně.
 
Zemské víno - je stolní víno, vyrobeno z tuzemských odrůd hroznů vinné révy, které nejsou zapsány ve Státní odrůdové knize, nicméně podléhají povolení pro výrobu zemských vín. Cukernatost těchto vín je minimálně 14 stupňů. Zemská vína jsou označována jako české zemské víno nebo moravské zemské víno, podle toho, z kterých vinic pochází. Tyto vína uvádí název odrůdy a ročník sklizně.
 
Jakostní víno – je víno, taktéž vyrobené výhradně z tuzemských hroznů vinné révy. Víno musí být zpracováno v oblasti původu. Cukernatost těchto vín je 15 stupňů a podléhají normám Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Jakostní víno je rozděleno do dvou kategorií:
 - odrůdové - je vyrobeno z odrůd nejvýše třech druhů, které jsou uvedeny ve Státní odrůdové knize.
 - známkové – je vyrobeno ze směsi hroznů, rmutu, hroznového moštu, či směsí jakostních vín.
Jakostní vína musí obsahovat údaje o názvu vinařské oblasti, názvu odrůdy a známka. Někdy jsou uváděné taktéž ročník, vinařská podoblast, či trať.

Jakostní vína s přívlastkem – jsou vína splňující všechna kritéria pro jakostní vína, která navíc pocházejí z vinařských podoblastí. Tyto vína musí mít ověřenou odrůdu nebo směs odrůdy, její původ, cukernatost a hmotnost a to od Státní zemědělské a potravinářské inspekce. U jakostních vín s přívlastkem se nesmí zvyšovat uměle cukernatost vinného moštu. Na etiketě musí obsahovat údaje stejné jako u jakostních vín plus přívlastek pro toto víno. Máme jich sedm:
 
        
  • Kabinetní vína – patří mez vína příjemná, suchá a lehčí. Minimální stupeň cukernatosti - 19 stupňů.
  • Pozdní sběr – jsou to vína plnější, suchá nebo polosuchá a extraktivní. Minimální stupeň cukernatosti je 21 stupňů.
  • Výběr z hroznů – vína vyznačující se vyšším obsahem alkoholu a někdy i zbytkového cukru. Cukernatost tohoto vína je až 24 stupňů. Pro výrobu vína se vybírá nejlepších částí hroznů z pozdních sklizní.
  • Výběr z bobulí – víno má výrazné aroma, je velmi plné, sladké nebo polosladké. Cukernatost je pro vyzrálost bobulí až 27 stupňů.
  • Ledové víno – vynikající sladké víno, velmi aromatické. Je velmi vzácné, jelikož se může vyrobit jen v některých ročnících. Proto tomu i odpovídá cena. Ledové víno se sklízí a zpracovává při teplotě do -7 stupňů. Při zpracování zůstávají bobule zamrzlé, z kterých se lisuje koncentrovaná šťáva. Tento hustý a sladký mošt má cukernatost minimálně 27 stupňů. Ledové víno se plní do menších lahví.
  • Slámová vína – jsou vína velice sladká s výrazným buketem, sytě žluté barvy s velkým podílem zbytkového cukru. Hrozny vinné révy se před zpracováním skladují na slámě nebo věsí do větraného prostru na dobu nejméně tří měsíců. Tím se docílí vyšší koncentrace látek po odpaření části vody. Cukernatost slámového vína je 27 stupňů. Toto vino je vzácné a drahé.
  • Výběr z cibéb – toto víno nevyrábí z vybraných přezrálých bobulí nebo vybraných bobulí napadených ušlechtilou plísní. Toto víno má nejvyšší cukernatost 32 stupňů a je velmi sladké. Hrozny vinné révy při sklizni se sbírají ručně. Víno patří mezi vzácné a drahé.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447